І близько-близько вже омріяна відпустка! (частина перша)

Опубліковано 10.08.2010 у рубриці Крим, Мандри

І близько-близько вже омріяна відпустка! (частина перша)

Останній робочий тиждень тягнувся страшенно довго, де ж вона та омріяна відпустка? Вже і речі спаковані і настрій валізковий …
і от таки діждала – П’ЯТНИЦЯ! Вирішено було їхати саме тоді, одразу після закінчення робочого дня, щоб до моря пошвидше добратись.

Було нас троє: власне я, Володя та Льоша. Запакували рюкзаки і торби в машинку і гайда в сторону морів. Дорога залишає бажати кращого, тому в п’ятницю заїхали не далеко… вже під Тернополем Льоша почав мову про те, що він би в готелі переночував, а ми все-таки були налаштовані на ночівлі в наметах. Знайшли компроміс – Льоша пристроївся в готелі в Підволочиську, а ми ще близько години кружляли околицями в пошуках хоча б якогось місця для стоянки.

місце ночівлі в околицях Підволочиська
Переночували, перекусили і знову в дорогу.

Я вже не один рік збиралась відвідати Національний дендрологічний парк “Софіївка”, але все якось планети не сходились, то часу не було, то грошей :)

А цього року вдалося.

Водограй Змія

водоспад

Трошки з історії заснування парку.

“Один разу в 1785 році молода кохана власника Умані, графа Станіслава Щенсного (Фелікса) Потоцького Софія гостювала у своєї приятельки, графині Гелени Радзивілл. Софію до глибини душі зачарував парк “Аркадія”, створений у маєтку Радзивіллів.

Вражена красою парку, а особливо безліччю екзотичних рослин, Софія у захваті розповіла про це в листі до Станіслава Потоцького. “Прогулюючись садами «Аркадії», я відчула, що в розпалі літа переживаю знову весну й кожне деревце начебто говорить до мене: “Мені тут добре!” Аркадія дуже нагадує Крим; ти знаєш, що в тому краї при твоїх можливостях можна було б протягом двох років мати таку ж, а може й гарнішу Аркадію, тому що там не потрібні штучні насадження. Правда, мій милий друг, що в нас буде сільце в Криму?

Але Софія не знала про те, що фінансові можливості графа Потоцького не дозволяли йому придбати маєток у Криму. Під час довгої відсутності графа керуючий практично розорив маєток Потоцьких в Умані. Але це не перешкодило шалено закоханому графові виконати примху Софії, адже він задля неї був готовий на все.”
Партерний амфітеатр

кавальчик бруківки

Партерний амфітеатр

Трояндова алея

Погуляли, розім’яли засидженні кості, подихали свіжим повітрям і рушили далі. Ночівку намітили у Херсоні, у родичів Льоши. До 12 години ночі ми таки туди добрались, дякуючи GPS :)

Мені спалось прекрасно, хіба трошки душно, а от хлопаки всю ніч розважались вбиванням комарів і на ранок сказали, що Херсон повністю виправдав свою назву ;)

Неділю провели в Херсоні. Позасмагали на пляжі, скупнулись в Дніпрі, але місто позитивного враження не справило, напевно балувана я :) Залишили Льошу спілкуватись з родиною, а самі поїхали ночувати на природу, а за одно і на риболовлю в якісь ближні села.
ночівля біля Херсону
А це вже ми пакуєм речі і збираємся продовжити мандрівку… Продовження ТУТЕЧКИ

2 Коментарів

  1. Вимагаю продовження!!!

  2. скоро буде :)

Залиште коментар