Азовське море та Чокракське озеро (частина дев’ята)

Опубліковано 24.08.2010 у рубриці Крим, Мандри

Азовське море та Чокракське озеро (частина дев’ята)

Попередня частина ТУТ.

За всю поїздку цей день мені сподобався найбільше. Не можу пояснити чому… можливо атмосфера там хороша, чи просто з цим місцем пов’язані тільки приємні спогади, або я просто в грязюці поборсатись полюбляю :)

с. Курортне (близько 20 км від Керчі) на березі Азовського моря і озера Чокрак. Щоб добратись туди треба порядно протрястись по далеко не найкращій грунтовій дорозі.

kurortne

Але воно того варте. Дуже чисте і тепле море, а через дорогу лікувальні грязі Чокракського озера.
Чокракське озеро

“Чокракське озеро – це унікальне явище на Керченському півострові. Про прекрасні властивості його цілющих грязів відомо далеко за межами Криму.

Результати сучасних досліджень підтверджують високі лікувальні властивості грязі Чокракського озера, її екологічну чистоту і прекрасний санітарно-епідеміологічний стан озера. По останніх двох параметрах озеро Чокрак можна сміливо віднести до одного з найбільш благополучних грязьових родовищ світу.”
бігом купатись :)

Дуже зручно відмивати цю грязюку в морі. А запах тримається ще 2 дні :)
відмиваємось в морі

Від “нема чого робити” викладала я композиції з ракушок, насолоджувалась приємним теплим вітерцем і смачними фруктами.композиції з ракушок

Львів

Вечеря на березі моря.
вечеря

Ще мені дуже подобається явище біолюмінесценції – свічення моря. Я спостерігала таке тільки на Азовському морі. І цього разу спеціально пішла плавати нічкою, щоб подивитись на цю красу. Пливеш, а навколо все світиться. Мучило мене питання: “Що ж це таке?”.

Ось що каже інтернет:
“Більшість планктонних водоростей за допомогою сонячної енергії будують себе з простих з’єднань. Але деякі можуть харчуватися і готовими органічними речовинами.

Водорость Ноктілюка (ночесвітка), наприклад, стала хижачкою. У неї немає хлорофілу, і схожа вона на мініатюрне прозоре яблуко з хвостом-джгутиком. Для планктонної водорості її розміри досить великі – діаметр близько 1 мм. Ви, можливо, бачили свічення моря, що викликається цією водоростю. Свою назву вона отримала саме за цю здатність світитися. У ті періоди, коли ночесвітка в масовій кількості з’являється на поверхні моря, кораблі, човни, риби і люди, що купаються, залишають за собою чітко видиме іскристе світло. Ноктілюка – не єдиний представник біолюмінесцентів, світяться і деякі інші дрібні водорості і бактерії.”

місце ночівлі на Азовському морі

Продовження ТУТ.

7 Коментарів

  1. ех, замазюка, думаю, таки грязеві ванни тобі і подобаються найбільше)))))

  2. напевно так воно і є:)

  3. Не лише азовське, до речі. От цього року я в Затоці була,а там море, як відомо, Чорне. І воно теж світилось. Це дійсно дуже гарне природне явище. Я теж годинами сиділа в воді і робила “дискотеку”))

  4. тоді ти мене розумієш ;) всю б ніч отак плавала

Залиште коментар