P – матеріали та тканини

Опубліковано 10.04.2011 у рубриці Вибір спорядження, Матеріали та тканини

Pertex

Виробник: Perseverance Mills Limited

Надлегка, приємна на дотик тканина, володіє прекрасним поєднанням унікальних властивостей – відмінно захищає від вітру, пухонепроникна, чудово виводить вологу. У всьому світі Pertex використовується для виробництва найвисокоякісніших пухових спальників і одягу. Всі ці властивості досягаються за рахунок щільного плетіння тонких ниток і спеціальної обробки тканини.

Polartec

Виробник: Malden Mills (США).

Загальна фірмова назва для великого сімейства (більше 100 видів!) синтетичних тканин, зроблених з 100% поліестеру (Polyester).

Принцип дії: ефект сухого тепла забезпечується за рахунок високого ступеню вентиляції і малого коефіцієнта поглинання вологи.

Властивості: тепла (теплоізоляційні властивості Polartec при меншому об’ємі значно перевищують аналогічні властивості будь-яких натуральних матеріалів), легка, міцна, має водовідштовхувальні властивості і здатність “дихати”, стійка до дії морської води, швидко сохне, довговічна, “не кошлатиться”, не викликає алергічних реакцій, не вбирає запахи, допускає машинне прання.

Варіанти: залежно від товщини ділиться по серіях: 100, 200 і 300. Є ще вітронепроникна тканина Windbloc з мембраною, еластик Power Stretch з добавкою лайкри, утеплений еластик Thermal Stretch для підводного плавання і безліч інших різновидів.

Polyester

(Поліестер) – синтетичне волокно, стійке до дії ультрафіолетового випромінювання, добре зберігає форму, майже не вбирає воду. Ідеально підходить для зовнішніх наметів.

Polyester Taffeta та Polyester-pu-zelt

Ці тканини у поєднанні з подвійним покриттям поліуретановим шаром забезпечує особливий ступінь водонепроникності на досить тривалий час і залишаються гнучкими навіть при найлютішому морозі. Вбирання води матеріалами 190 Т Polyester Taffeta наближається до нуля, міцний на розрив матеріал не розтягується навіть при сильній вологості. Застосовується для шиття наметів.

Polyester-silikon Zelte

Тканина з складного поліефіра з силіконовим шаром вирізняється високою міцністю на розрив. Застосовується для шиття наметів.

Porelle

Виробник: Porvair.

Мікропорна мембрана (фірма також виготовляє гідрофільні мембрани) – має хімічну структуру у вигляді плівки з порами розміром в декілька тисяч разів меншу краплі води, але більшу молекули Н2О. Тому крапля просто не проходить крізь них. Таким чином забезпечується водонепроникність. А ось молекули водяної пари проходять через пори вільно. При появі поту (при важкій роботі) виникає різниця в тиску водяної пари під курткою і зовні. Це і є рушійною силою для видалення пари, яка виводиться назовні.

Pu-coating
Покриття матеріалу поліуретаном.

PU-піна
Пенополіуретан з незамкнутими осередками, добре пропускає повітря і довго зберігає первинну форму. Існує також PE-піна (пінополіетілен із замкнутими осередками) що володіє схожими властивостями.

Залиште коментар