Як правильно спаковувати рюкзак великого об’єму?

Опубліковано 20.09.2012 у рубриці Вибір спорядження, Рюкзак

Як правильно спаковувати рюкзак великого об’єму?

Для туриста рюкзак просто незамінна річ, з його допомогою навантаження розподіляється рівномірно по всій спині і руки залишаються вільними.

Як правило, в туристичному поході рюкзак має пристойну вагу, оскільки в ньому знаходиться все найнеобхідніше, тому щоб рюкзак не викликав дискомфорт, необхідно правильно його спакувати.

Як же це зробити? Здавалося б, все просто: речі, які знадобляться першими потрібно класти зверху, а все інше складати в нижній частині рюкзака. Але більшість рюкзаків обладнані зручною блискавкою в нижній частині, відкривши яку ви легко потрапите в основне відділення рюкзака. То як же правильно?

Тут нам допоможе проста фізика. Коли ви надягаєте рюкзак, ваш центр тяжіння сумується з центром тяжіння рюкзака. І, щоб не впасти назад, потрібно, щоб загальний центр тяжіння знаходився над вашими ногами (опорними точками). Тому вам доводиться нагинатися вперед, зміщуючи центр тяжіння на ноги. Пригадаєте, як йдуть туристи з добре навантаженими рюкзаками.

Значить, при завантаженні рюкзака, перше, про що потрібно пам’ятати – всі важкі речі укладати ближче до спини, щоб центр тяжіння рюкзака був ближчий до вашого, і вам не доводилося сильно нагинатися вперед.

Тепер розберемося з вертикальним розташуванням важких речей. Тут нам знову допоможе фізика. Коли ви укладаєте важкі речі знизу, центр тяжіння рюкзака зміщується до низу. І для того, щоб повернути собі стійкість вам доводиться нагинатися вперед більше. Якщо ж важкі речі знаходяться зверху, нагинатися вперед потрібно менше, адже верхня частина рюкзака при нахилі зміщується більше, ніж нижня.

Будь-який спортсмен однозначно скаже, що чим нижче центр тяжіння, тим стійкішим ви будете. І тому всі важкі речі потрібно розташовувати в нижній частині рюкзака, а центр тяжіння регулювати великим нахилом вперед. З одного боку це так. Проте, англійськими ученими були проведені дослідження, які довели, що чим більше ви нагинаєтеся вперед, тим сильніше перетискаєте свою діафрагму – головний дихальний м’яз тіла, а значить, в організм потрапляє менше кисню.

Тому правильно вибирати по ситуації. Якщо сьогодні вас чекає довга піша прогулянка без серйозних перешкод у вигляді скель або повалених дерев, розташовуйте важкі речі вгорі і вам буде легше дихати, завдяки малому нахилу тіла.

Якщо ж цього дня ви плануєте перетинати скельні вершини і буреломи, укладайте важкі речі внизу, в результаті отримаєте більше стійкості. А дихання відновите регулярними привалами.

Залиште коментар