Тент

Опубліковано 7.08.2009 у рубриці Вибір спорядження, Намет

Тент

Товщина ниток відповідає за міцність. Товстіші нитки дають і більшу вагу тканини.

Щільність переплетення ниток (Thread Count) – не менш важливий параметр. Рихла тканина – перекошується, сильно тягнеться і, як правило, не є міцною.

Polyester стійкіший до дії ультрафіолетового випромінювання, ніж Nylon, що дуже важливе для тентів. Крім того, тканина з волокон Nylon розтягується при намоканні і стискається при висиханні (тобто вам доведеться кожного разу знов натягувати тент з Nylon при зміні вологості і температури).

Водонепроникність (водостійкість – вимірюється в мм водяного стовпа), дуже важливий показник. Тканина тенту з показником 3000 мм протистоятиме практично будь-якому дощу. Важливо, щоб вказане в характеристиках намету значення водонепроникності відповідало дійсності (у багатьох фірм це не так).

Водостійкість 3000 мм досягається за допомогою подвійного нанесення поліуретанового просочення, 5000 мм – за допомогою потрійного нанесення і так далі. Зрозуміло, що кожне нанесення – це додаткова вага і ціна. Просочення PU наноситься з внутрішньої сторони тенту. На “правильних” фабриках її наносять так, щоб вона не обсипалася, не розтріскувалася і служила довго. Виникає питання: для чого потрібна така висока водонепроникність, якщо намети під водою ставити не збираємося? Справа ось в чому. Крапля води з певною вагою, падаюча з великої висоти, має кінетичну енергію і при ударах об тент може просто “пробивати” матеріал з низькою водостійкістю. Друга причина – матеріал поступово зношується і з часом починає протікати. Відповідно, чим більше водостійкість тенту, тим довше служитиме Ваш намет.

Силіконова обробка зазвичай наноситься на верхній або нижній шар матеріалу (може наноситися і поверх просочення PU, але в цьому випадку не вдається проклеювати шви).

Більшість фірм, що випускають намети, зараз використовують тканину з силіконом, нанесеним зовні. Це просочення дуже міцне і функціональне: силікон не дає волозі накопичитися у волокнах тканини. При цьому силіконове покриття істотно збільшує міцність тканини на розрив. Якщо використовується плетіння Rip Stop, то така тканина буде міцнішою при незначному збільшенні у вазі.

Всі виробники наметів скорочують описову частину при вказівці характеристик матеріалів.

Зверніть увагу на проклеювання швів. Вони повинні бути проклеєні спеціальною термострічкою. Якщо Вам говоритимуть про спеціальні властивості тканини, при яких отвори від голки щільно стягуються навколо нитки і не пропускають воду, смію Вас запевнити – після нетривалого періоду експлуатації тканина розтягнеться і під сильним дощем тектиме як решето.

Залиште коментар