
Перше, що повинно цікавити людину, яка вибирає спальник – це температурний режим.
Як правило, на кожному фірмовому спальнику позначені три температурних показника, це так звані показники максимальної, оптимальної і екстримальної температури.
Але, багато фірм, що займаються туристичним спорядженням використовують свою систему тестування температурного режиму, виходячи з цього не завжди зрозуміло по яких саме параметрах спальника присвоюються ті або інші температурні характеристики.
Тому в 2002 році був прийнятий єдиний європейський стандарт, щоб якось привести у відповідність дані, про температурні режими спальників. Пройшовши цей тест виробник має право розмістити на своїй продукції знак СЕ.
Європейська шкала побудована для людини, що одягнена в синтетичну термобілизну (кальсони і майка) та шапку і використовує звичайний килимок-пінку (типу іжевського). Незалежна лабораторія визначає температурну шкалу для спальних мішків, визначаючи три цифри, які відображають те, що багато хто вже знає: жінкам спати холодніше, ніж чоловікам. Ось що означають три цифри, які ви побачите:
- Верхня межа комфорту (Upper Limit) – найбільша температура повітря, при якій середній чоловік може спати комфортно (це означає, що зможе спати не прокидаючись від холоду або спеки протягом 8 годин).
– Температура комфорту (Comfort) – найнижча температура повітря, при якій середня жінка зможе спати комфортно.
– Нижня межа комфорту (Lower Limit) – найнижча температура повітря, при якій середній чоловік може спати комфортно.
КОМЕНТАРІ