S – матеріали та тканини

Опубліковано 14.04.2011 у рубриці Вибір спорядження, Матеріали та тканини

Sandwich fleece

Загальна назва для флісових тканин з вітронепроникною мембраною.

Sofitex

Гідрофільна мембрана. Принцип дії такий же як і у Sympatex.

Sympatex

Виробник: Sympatex.

Легка, дуже тонка (0,01 мм), але міцна мембрана з поліестеру, що не має пор. Завдяки відсутності мікропор Sympatex створює непереборний бар’єр для вологи і вітру зовні. Мембрана Sympatex не втрачає своїх унікальних властивостей навіть при розтягненні в 3 рази в будь-якому напрямку. Завдяки цьому, Sympatex не втрачає своїх властивостей навіть в таких зонах, як лікті, коліна і плечі, де мембрана піддається підвищеному навантаженню при згинанні і терті матеріалу. Sympatex володіє високою здатністю “дихати”, тобто виводити вологу (більш, ніж 2500г/м2 в добу).

Принцип дії: З метою досягнення унікального балансу між властивістю “дихати” і водонепроникністю в мембрані Sympatex використані досягнення як хімії, так і фізики. Оскільки це суцільна плівка, що не має мікропор, Sympatex непроникний для води. (витримує 10000 мм водного стовпчика). Унікальність Sympatex-у полягає в гідрофільних молекулярних зонах вбудованих в мембрану. Коли температура і вологість усередині одягу з мембраною підвищуються і стають вищими зовнішніх, за рахунок виникаючої різниці тиску водяної пари з’являється сила направлена з області високого тиску в область низького. Молекули поту, що вільно літають, через гідрофільні зони в мембрані виводяться на зовнішню сторону мембрани, де вони вже можуть безперешкодно випаровуватись.

Властивості: вітро- і вологонепроникна (до 10 м водного стовпчика ), володіє здатністю “дихати”. На відміну від мембрани Gore-tex, мембрана Sympatex не має пор, завдяки чому її властивості не погіршуються унаслідок забруднення і засалювання.

Варіанти: Мембрана Sympatex із-за своєї невеликої товщини (1/100 мм) не може бути використана сама по собі. Її зазвичай наносять ( ламінують) на деякий матеріал-носій. Зазвичай мембрана Sympatex є другою після зовнішнього шаром. Існує 4 типи тканин з мембраною Sympatex:
Direct Laminates, Insert Laminates, Lining Laminates, і Three-layer Laminates. Кожен тип тканини пристосований для певного використання.

Direct Laminate: мембрана наноситься на внутрішню сторону зовнішнього матеріалу.
Переваги: оптимальна здатність абсорбувати вологу через малу кількість шарів. Всі шви, в цьому випадку, проклеюються.

Insert Laminate: мембрана наноситься на матеріал носій, який вивішується вільно між зовнішнім і підкладковим шаром. Цей тип тканини використовується в основному для пошиття модного одягу.

Lining Laminate: мембрана наноситься на внутрішній шар підкладки, а зовнішній шар вільно лежить на ній. Тканина використовується в легкому демісезонному одязі.

Three-layer Laminate: Всі три шари – зовнішній, мембрана Sympatex і підкладка – ламінуються разом. Ця тканина широко використовується в спеціальному спортивному і робочому одязі.

Синтепон

Синтепон – синтетичний матеріал, що складається з дрібних волокон. Використовувався як утеплювач до появи більш “просунутих” матеріалів, таких як Hollofil, Quallofil, Thinsulate. Зараз, в основному, застосовується в дешевих варіантах спальників і одягу.

Залиште коментар