Різновиди черевиків для походів

Опубліковано 3.10.2009 у рубриці Взуття, Вибір спорядження

Різновиди черевиків для походів

Черевики, призначені для високогірних походів
Ці черевики складаються з двох частин. Зовнішня частина черевика виготовляється з удароміцного пластика і призначена для захисту ноги від зовнішніх пошкоджень і жорсткої фіксації ступні (це істотно при подоланні слизьких поверхонь або спуску на лижах). Ця пластикова оболонка для зручності ходіння розділена на своєрідні лати, що скріпляють між собою за допомогою металевих заклепок. Шнурування зовнішньої оболонки організовується за допомогою маленьких роликів, що стоять всередині вушок. Але такі ролики присутні тільки в новітніх моделях, в моделях старіших або дешевших роликів немає, зате самі вушка зроблені більшого розміру. Такі пристосування забезпечують легке шнурування черевиків навіть на морозі і в рукавичках. На підошві таких черевиків спеціально зроблені сходинки для кріплення додаткових засобів пересування – для кішок, лиж, снігоступів. Треба відмітити, що крім сходинки ще і форма «латів» визначає пріоритетність кріплення того або іншого зовнішнього пристрою – в одних черевиках зручніше ходити, а в інших зручніше спускатися на лижах. На всі черевики цього класу ставляться підошви VIBRAM.

Зовнішній черевик забезпечує тільки механічні зручності нозі, а для забезпечення температурного комфорту призначений внутрішній черевик. Окрім забезпечення теплоізолюючих властивостей внутрішній черевик несе ще і багато інших корисних в поході туристові обов’язків. Наприклад, щоб не тягнути всю засипану снігом конструкцію в намет, зовнішню частину черевика залишають при вході, а у внутрішній переміщаються по намету. Внутрішній черевик, як правило, буває в різних варіантах виконання. Так, якщо на самому початку сходження належить долати скельні ділянки, то, щоб не нести додаткові скельні туфлі, внутрішні черевики виготовляють у вигляді високих скельних туфель. А для умов низьких температур спеціально шиють утеплені варіанти внутрішніх черевиків, покриті додатково тепловідбивними сріблястими шарами.

Утеплені гірські черевики
Наступним видом туристичного взуття є черевики, призначені для складних гірських походів. Ці утеплені черевики мають багато спільного з вищеописаним типом: вони також жорстко фіксують ногу, на них ставиться підошва VIBRAM, посилена сталевою пластиною в проміжній підошві, шнурування часто також реалізується за допомогою роликової системи. На цих черевиках так само є сходинка для кріплення кішок і снігоступів, на деяких моделях є вмонтовані в підошву шпильки, що висуваються при необхідності.

NepaltАле цей вид черевиків стоїть ніби на сходинку нижче ніж попередній. Справа все в тому, що дані черевики в основному не мають внутрішньої вставки і тому розраховані на походи з вищими температурами. Ще одним спрощенням даного виду черевиків в порівнянні з першим є виконання його верху не з пластика, а все ж таки з м’яких матеріалів – виворотная шкіра, нубук з додатковим амортизуючим рантом по периметру черевика на рівні середини стопи, що робить гіршим захист від зовнішніх механічних дій. Але як завжди немає правил без виключень і серед моделей даного виду зустрічаються зразки по своїх характеристиках рівні або навіть кращі двошарових черевиків, але дане взуття вузкоспеціалізоване.

471Трекінгові черевики
Наступним ще спрощенішим видом туристичного взуття є трекінгові моделі черевиків. Тут вже спостерігається великий розкид по виконанню внутрішньої прокладки і зовнішньої обшивки черевика. Вибір моделі знову ж таки визначається умовами, в яких проходитиме похід, оскільки фірми, що виготовляють взуття, роблять різноманітні моделі для різних умов. Так для походів з підвищеною вологістю шиються черевики з мембранними підкладками, виконані з суцільного шматка тканини, для літніх походів – з підкладками з сітки, для зимових піших або лижних рівнинних походів – з шкіри або нубука з додатковим утепленням. На трекінгове взуття виробники ставлять різноманітні підошви, але треба відмітити, що в цьому класі туристичного взуття можна знайти як черевики з вібрамівською підошвою, так і з підошвою власного виробництва. Розповісти про трекінгові кросівки після розповіді про трекінгові черевики достатньо легко. Річ у тому, що дане взуття є просто полегшеним варіантом трекінгових літніх черевиків і призначена для літніх піших походів по пересіченій місцевості або походів по невисоких горах.

Залиште коментар