“Правильна” екстремальна куртка

Опубліковано 31.08.2009 у рубриці Вибір спорядження, Одяг

3548Верхній штормовий одяг – річ доволі важлива. Вона повинна бути легкою, зручною та функціональною.

1. Екстремальний одяг повинен вироблятися з мембранного матеріалу. Усі шви й логотипи проклеюються з внутрішнього боку спеціальною стрічкою, у протилежному випадку одяг може зрадити вас у найбільш невдалу мить, і тоді високі характеристики мембрани зведуться нанівець.

2. Як мінімум усі блискавки повинні захищатися клапанами, центральна блискавка куртки – двома. Краще, якщо блискавки водостійкі. Тканинні брелоки на блискавках – додаткова зручність, що дозволяє розстібати/застібати їх, не знімаючи рукавичок.

3. Велике значення має кількість кишень (їх повинно бути достатньо для розміщення необхідних речей) та їх розташування – вони мають бути легкодоступними. Важлива також наявність внутрішніх кишень, куди можна прибрати цінні речі, наприклад, документи або телефон, захищаючи їх від намокання. Найкращий варіант для цінних речей – внутрішня кишеня із зовнішнім доступом.

4. В області під пахвами передбачені вентиляційні клапани, що забезпечують комфортний стан, коли змінюється інтенсивність навантаження – під час активних дій блискавки можна розстібнути й “випустити пару”.

5. Контактні зони – плечі, лікті – повинні бути підсилені більш міцними матеріалами, що підвищує зносостійкість одягу.

6. Мають бути в наявності стяжки по низу куртки і по талії, а також можливість регулювання коміру, що дозволить підігнати куртку під фігуру. Рукави на резинках та застібках Velcro (липучки) або навіть еластичні внутрішні пальчатки дозволяють уникнути потрапляння снігу, крапель дощу та задимання вітру в рукава.

7. Капюшон повинен регулюватися по об’єму за допомогою стяжок таким чином, щоб забезпечувати щільну посадку, передбачаючи можливість одягання зверху на каску. Наявність козирка (відгинається) вітається, він може упиратися в комір, може відстібатися. В деяких моделях зустрічається підшоломник з лайкри.

Залиште коментар