Матеріал внутрішнього наповнювача спальника

Опубліковано 18.08.2009 у рубриці Вибір спорядження, Спальник

Матеріал внутрішнього наповнювача спальника

Пух
Сучасні спальні мішки відрізняються великою різноманітністю матеріалу наповнювача, вибір якого визначає основні теплозахисні властивості виробу. В даний час найтеплішим наповнювачем є пух (link). Проте, при своїй досить високій ціні, пух дуже добре вбирає вологу і довго сохне. Оскільки вологим спальний мішок зберігати не можна (він починає гнити), він не придатний для тривалих експедицій в місця з вологим і жарким кліматом. Отже, основним призначенням пухових спальників є високогірні сходження і арктичні експедиції.

Hollowfiber – 1

Поліестровий нетканинний матеріал, в якому кожне волокно має один порожнистий канал. Численні сплетення спіральних скручених волокон, покриті силіконом, як у разі Thermoloft-6, робить нетканинний матеріал дуже м’яким. Також добре переносить вологі умови і швидко сохне. Гарантує хорошу термоізоляцію. Нетканинний матеріал – антиалергенний.

Thermoloft – 6
Поліестровий нетканий матеріал, в якому волокна мають по шість каналів, заповнених повітрям, що гарантує відмінні термоізоляційні властивості. Вони покриті силіконом, завдяки чому нетканий матеріал володіє еластичністю, а також не вбирає вологу, оскільки у волокон немає тенденції до “склеювання”. Численні сплетення спіральних волокон, що скручуються, викликають ефект незвичайної пухнастої. Нетканий матеріал – антиалергенний. Спальний мішок з Thermoloft-6 зберігає свої утепляючі властивості навіть у вологих умовах. Швидко сохне. У упакованому вигляді має невеликий розмір. Thermoloft-6 рекомендую тим, кому потрібний спальний мішок з найвищими параметрами.

Micro-loft

Поліестровий нетканий матеріал, в якому на відміну від Thermoloft-6 волокна усередині повні. Ці волокна спіральні скручені і покриті силіконом. Micro-loft – антиалегренний. Відмінною рисою є найвища з можливих еластичність. По пухкості рівний пуху. Завдяки цьому спальний мішок при малій вазі наповнення має найвищі термоізоляційні властивості. Спальний мішок з Micro-loft добре переносить вологі умови і добре стискається при упаковці.

QUALLOFIL

Нетканий матеріал, в якому силіконові волокна мають по сім каналів, заповнених повітрям, що гарантує найвищі термоізоляційні властивості при збереженні максимальної еластичності і легкості. Спальні мішки QUALLOFIL призначені для екстремальних умов.
Як наружного матеріал у виробництві спальників частіше всього використовуються різні модифікації нейлону (nylon). Виключення – пухові спальники, для них були створені спеціальні тканини, які оптимально “тримають” пух, такі як Pertex, Ultrex та інші. Ці тканини вітрозахищаючі, водостійкі і надзвичайно повітропроникні. Ці тканини мають дві дуже важливих властивості. Додатковий захист від води перешкоджає проникненню вологості всередину і запобігає намоканню утеплювача. На зовнішню тканину пухових і, рідше, синтетичних спальників іноді наноситься спеціальна мембрана, яка захищає її від проникнення вологи всередину і при цьому дозволяє тканині “дихати”, тобто відводити вологу від тіла назовні. Такий тип тканини називається Dry-loft. Деякі виробники для внутрішньої поверхні спальника використовують бавовну.

Залиште коментар