Костел на семи вітрах

Опубліковано 16.11.2010 у рубриці Замки, Мандри

Костел на семи вітрах

Прекрасним суботнім днем вирішили вибратись кудись зі Львова відпочити.

Поїхали в село Годовиця. Цікаве воно тим, що тут знаходиться бароковий храм 1758 року.

Побудований за проектом архітектора Бернарда Меретина, і прикрашали його скульптури Івана Пінзеля. Які свого часу були зняті з стін костелу і тепер експонуються у Львові в Музеї Пінзеля.
костел

На дверях висить замок, але обійшовши навколо можна знайти неофіційний вхід.
вхід

Храм вже давно без даху, відкритий всім вітрам і негодам.
храм

Ще в костелі Всіх Святих в Годовиці збереглися фрески Ролінського.

Місцеві жителі розповідають, що в костьолі Всіх Святих була чудодійна ікона, яка вважалася покровителькою шлюбних пар. З’явилася вона тут в 1798 році і вивезли її після війни, коли переселяли поляків.
храм Всіх Святих

Наступний пункт – Наварія. Тут теж є костел Вознесіння Господнього. Хто його будував в 1626 році – невідомо. Але відомо, що реставрацією через 120 років займався той же архітектор, який побудував костел в Годовиці та доклав свою руку до собору Святого Юра в Львові.
костел в Наварії

Словом, костел заслуговує уваги. Тим паче, що після спорудження він простояв 100 років, після чого його розібрали. І Бенедикту Меретину довелося реставрувати його грунтовно.
костел Вознесіння Господнього

Зараз храм належить римо-католицькій общині селища і тому знаходиться в досить хорошому стані – побілений і з дахом. Порозглядати його зсередини не вдалося. На жаль, ворота і сам храм уже були зачинені.

Один коментар

  1. You have inspired me to visit this obscure and forgotten place… Thanks!

Залиште коментар