Кодування

Опубліковано 4.08.2009 у рубриці Вибір спорядження, Намет

Кодування

Намети і матеріали, випущені в різних країнах, різними виробниками, маркуються абсолютно неоднаково. Більш того, Ви не знайдете і двох фірм, які б позначали тканини однаковим способом. Повний безлад спостерігається в цифрах, що описують такі властивості, як водонепроникність, “дихаючі” властивості мембранних матеріалів, міцність, вагу. Це зв’язано з використанням даних, отриманих в результаті різних тестів, що проводяться за різних умов. Указувати точні дані багато фірм “забувають” або вважають зайвими – часто це продиктовано конкурентною боротьбою.

При виборі намету слід звернути увагу на позначення тканини тенту. Ось що можна зустріти в різних описах:
· Rip Stop Nylon 190T
· 210т Rip Stop Nylon PU 3000
· 185т Polyester Taffeta PU/Si
· 210т Rip Stop Nylon PU
· 70d Polyester Ripstop W/R
· 75d Polyester Ripstop PU/ SI
· 70d Nylon Taffeta 210t PU
· 75d Nylon Taffeta W/R
· 75d Poly Taffeta PU

Розберемося з цими кодами по порядку. Опис може містити зведення про наступні властивості тканини:
Щільність (міцність). Існують різні способи маркування щільності тканини: Thread Count – це сумарна кількість ниток в квадратному дюймі в подовжньому і поперечному напрямах (наприклад: 210т – означає 210 ниток). Чим більше число, тим щільніше тканина. Ден (Denie) – товщина ниток, що беруть участь в переплетенні (наприклад: 75d)
Хімічний склад ниток: Polyester, Poly – поліестер; Nylon – нейлон (поліамід).
Вид плетіння тканини (наприклад: Rip Stop, Taffeta – тканини з плетіннями, де через певну кількість ниток вплетена товща нитка. В цьому випадку тканина буде міцнішою на розрив при незначному збільшенні ваги).
Tactel - тип спеціальних ниток (буває: Nylon 66, Dupon Nylon 66, Tactel і т.д)
Вид обробки тканини (наприклад: PU 3000): PU – поліуретанове покриття (як правило наноситься на внутрішню частину тканини) 3000 – показник водонепроникності тканини в міліметрах водного стовпа (до 1500 мм – тканина не може вважатися вологонепроникною, при дощі вона почне протікати; 3000 мм і більш – тканина тенту витримає практично будь-які погодні умови) PU/SI – поліуретанове покриття плюс силікон, який може наноситися з внутрішньою або із зовнішнього боку тканини. W/R – водовідштовхувальне покриття зверху тканини.
Приклад повного опису матеріалу тенту намету: 70d/75d Nylon Taffeta 210T PU 3000 W/R – тканина із спеціальних поліамідних ниток з виглядом переплетення Taffeta завтовшки 70d в подовжньому і 75d в поперечному напрямах, щільністю 210T, з поліуретановим покриттям, яке “тримає” 3000мм водяного стовпа. Тканина має верхню водовідштовхувальну обробку.

Залиште коментар