H – матеріали та тканини

Опубліковано 22.03.2011 у рубриці Вибір спорядження, Матеріали та тканини

Hydrotex

Гідрофільне мембранне покриття.

Принцип дії: З метою досягнення унікального балансу між властивістю “дихати” і водонепроникністю в мембрані Hydrotex використані досягнення як хімії, так і фізики. Оскільки це суцільна плівка, що не має мікропор, Hydrotex непроникний для води. Унікальність Hydrotex полягає в гідрофільних молекулярних зонах вбудованих в мембрану. Коли температура і вологість усередині одягу з мембраною підвищуються і стають вищими зовнішніх, за рахунок виникаючої різниці тиску водяної пари з’являється сила направлена з області високого тиску в область низького. Молекули поту, що вільно літають, через гідрофільні зони в мембрані виводяться на зовнішню сторону мембрани, де вони вже можуть безперешкодно випаруватись.

Hipora

Виробник:Ikolon

Мікропорна мембрана.

Принцип дії: Покриття складається з декількох компонентів: перший полімер – це плівка з великою кількістю мікропор, які, якщо їх з’єднати між собою, займають до 80% площі поверхні. На одному квадратному дюймі міститься близько дев’яти мільярдів мікропор. Кожна пора – в 20 тисяч разів менша краплі дощу, але в 700 разів більша молекули води. За рахунок цього мембрана Gore-tex абсолютно непроникна (витримує до 80000 мм водного стовпчика) для дощу і снігу, але не є перешкодою для потових випаровувань тіла. Другий полімер – oleophobic. Він допускає вихід пари води, але перешкоджає проходженню жирів, солей і косметики, які, забиваючи пори першого полімеру, могли б зіпсувати його водонепроникність. Мембрани дуже тонкі і легко можуть бути пошкоджені.

Hollofil

Виробник: DuPont

Завдяки тому, що в кожному волокні 4 отвори – утримує більше повітря, відповідно має меншу теплопровідність. М’який і комфортний. Допускає прання машинним способом. Не викликає алергічних реакцій.

Варіанти: Hollofil II, Hollofil 808.

Залиште коментар