Галопом по Горганах (день перший)

Опубліковано 18.06.2010 у рубриці Карпати, Мандри

Галопом по Горганах (день перший)

Передслово
В Горгани ми з Марічкою збиралися давненько. Була така собі ідея-фікс, от хочеться і все тут. Збирались в травні минулого року, та планети не зійшлися. Цього травня теж не склалося. І вирішили ми собі, що хоч би там кінець світу, а в червні їдем…

Тижні за два до Дня народження почала я задумуватись над подарунком для себе коханої. Похід в Горгани – чим не подарунок?! Залишалась дрібниця – організація.

Компанія підзбиралась швиденько: Марічка і Віктор одразу сказали своє ЇДУ, Володя, після недовгих роздумів, теж схилився в сторону ЇДУ… якщо машинкою і в хорошу погоду ))) за кілька днів до виїзду приєднався Саша.

Місія роздобування карти і складання маршруту впала на Марічкині тендітні плечі, бо вона, принаймі, бувала в тих краях. Я відрила файлик Пікуй-меню.xls, переписала його в Горгани-меню.xls враховуючи (і місцями ігноруючи) побажання учасників походу :)

В четвер ввечері ми, якимось чудом, запакували 5 рюкзаків, гітару та себе в машинку і вирушили в Рожнятів (звідки Марічка родом). По прибутті в пункт призначення мама Мирося загодувала нас смачнючою вечерею (дякуємо :)) і вклала спати…

День перший.
Ранок п’ятниці… чудесна погода, світить сонечко, хоча за прогнозами суцільні дощі і грози… Довго прокидаємся, ходим один за другим, снідаєм і ближче до 10 ранку таки виїжджаєм в с. Осмолоду (розклад руху автобусів). Дорога залишає бажати кращого … чим ближче до Осмолоди, тим менше проблесків цієї дороги між ямами.

В селищі Перегінськ проїхали потрібний поворот… і, як результат, протряслись зайву годинку по ямках, поспілкувались з місцевим населенням, розім’яли засиджені частини тіла і полюбувались краєвидами.

В Осмолоді залишили авто в крайній хаті, стоянка зі сторожем на 3 дні обійшлася в 50 грн.
 Галопом по Горганах (день перший)

Вирішено було йти на Сивулю, але, щоб життя медом не здавалось, пішли не по синьому маршруту, а по червоному на хребет Матахів через г. Висока (1803 м) та г. Ігровець (1804 м) Галопом по Горганах (день перший)
Вирушили близько першої години дня. Марічка, Віктор і Саша помчали на всіх парах на хребет, а ми «медленно, но уверенно» йшли позаду.
 Галопом по Горганах (день перший)
Був в нас і свій провідник, породи дворовий далматинець, в народі Барсік. Дуже чемна і вихована собачка. А після частувань відбивною, він був готовий нас від хижих звірів весь похід захищати :)
 Галопом по Горганах (день перший)

 Галопом по Горганах (день перший)
Під Високою побачили виблискуючий дах готелю-хатинки і вказівник «Вода». Дуже вчасно побачили, бо запаси підзакінчувались.
 Галопом по Горганах (день перший)
Хатинка відремонтована і прибрана, на стінах надписи-поради, гарна галявина, джерело … майнула думка “А, може, лишаємся тут”, але сонце було ще високо і треба було ще йти і йти…

 Галопом по Горганах (день перший)

Вказівник під г. Висока. Позначені маршрути і місця стоянок. Прикинули, що ночувати будем на перевалі Боревка. Галопом по Горганах (день перший)

Поворот на вершину гори Висока ми благополучно не помітили, а вертатись було лінь :)
 Галопом по Горганах (день перший)

На г. Ігровець
 Галопом по Горганах (день перший)

 Галопом по Горганах (день перший)

 Галопом по Горганах (день перший)

Далі спуск до першого ліпшого рівного місця. А місце цього разу попалось шикарне – палаточку поставили на м’якенькому килимі моху. Правда, з водою там проблемно, її просто нема :) треба спускатись ще хвилин 30 до джерел, але там вже місць під палаточки таких гарних нема… короче кажучи, обійшлись тим що було.
 Галопом по Горганах (день перший)
Смачна вечеря, фірмовий Марічкин глінтвейн, кілька тостів за мене розпрекрасну :) тай на бочок – дивитись солодкі сни.

Отак і закінчився перший день наших походеньок … далі тут ;)

16 Коментарів

 1. Молодці!!!Приємне з корисним))І полазили ,і дитину мамі показали,а то певно мама скоро забуде,як Марічка виглядає)все дитина по горах лазить)

 2. ага, мама, певно, була дуже щаслива :) дитина +4 заїхали переночувати

 3. ну так ті 4ро слідкували,щоб дитина по дорозі додому не втекла!!!

 4. :)))

 5. Марічка показувала мені ще раніше фотку,підписану в тебе,як зелений килим.Я вирішила,що це підфотошоплене диво.Невже дійсно така краса ще є в наших лісах?!!!!!якби не моя любов до машинок,поставила б на робочий стіл заставку!

 6. Є :) Ще й не така є!
  ти замість заставки на робочий стіл краще на гірку залізі і сама подивись, то підсилює ефект краси

 7. ех, гарно описала, в мене так би не вийшло))) а ми і справді молодці, багато побачили, а ще скільки не побачили, треба обов’язково повторити. Чекаю на продовження ;) а мама і справді була рада, правда переживає через дрібниці, ну але завжди готова прийняти нас ще не раз, так що…

 8. Марічка фотки з гір не фотошопить (майже…)

 9. ми молодці … хвали мене, моя губонько )))
  повторим. обов’язково! ще ж хребет Горган не ходжений залишився ;)
  мамі щире дякуєм і хай не переживає, все було “как в лучших домах Лондона и Парижа” ))

 10. якби то лиш той хребтик, там ще ж стільки вершин непідкорених)))) а взагалі, хто б нас похвалив, як не самі себе? та й хіба ми не молодці?

 11. так таки так )))
  багато вершин, просто почати хочеться з того хребта
  нехай він буде нашою новою ідеєю-фікс ;)

 12. Красотааааа!!!!! Фотки – класс!!!

Залиште коментар