Дуги

Опубліковано 19.08.2009 у рубриці Вибір спорядження, Намет

Дуги

Важлива складова наметів – дуги. Дуги на наметах виготовляються з скловолокна і епоксидних смол (позначаються в описах як фіберглас або скловолокно) або з алюмінієвих сплавів різної якості.

Найбільш поширені наступні марки: 7075, 7001 з АМГ (алюмінієво-магнієвого сплаву) корейського виробництва, вони використовуються в якісних наметах; 7178, 6061 – вимагають анодування; Російські марки Д16Т і В95 не витримують конкуренції і поступово заміщаються іншими сплавами. Окрім марки сплаву серйозні фірми указують його “твердість”. Позначення 7075-Т9 і 7075-Т6 розрізняються тим, що в першому випадку використовується міцніший сплав: дуги з такого сплаву застосовують найвідоміші фірми виробники наметів.

Фіберглас важчий і менш довговічніший (термін служби – 2-5 років), але має і ряд плюсів: відсутність залишкової деформації, висока міцність і пружність, низька ціна. Фіберглас важчий за алюмінієві сплави приблизно в 1,5 рази. Крім того, він не переносить великих перепадів температур і не підлягає ремонту. Якщо така дуга зламалася, потрібно шукати нову. Алюмінієві дуги можна відремонтувати в похідних умовах.

З’єднання дуг також бувають різні. Внутрішня втулка меншого діаметру може кріпитися до дуги за допомогою накернування або клею. Іноді з’єднання дуг здійснюється шляхом розвальцьовування. Мінімальний люфт і максимальна міцність з’єднання у дуг з клеєним перехідником.

Залиште коментар