Догляд за мембранними тканинами

Опубліковано 6.07.2011 у рубриці Вибір спорядження, Матеріали та тканини

Догляд за мембранними тканинами

Одяг з мембранних тканин вимагає посиленого догляду. При активних діях організм людини виділяє піт у вигляді різних солей, а сальні залози ні на хвилину не припиняють своєї діяльності. Все це з руйнівною силою впливає на мембрану, вона засолюється, засмічується і руйнується. Щоб зберегти мембрану, необхідно виконувати ряд процедур по її очищенню.

Інформацію про догляд можна прочитати на ярличку виробу. Я ж приведу загальні правила, виконуючи яким можна довше зберегти мембрану від руйнування.

Прання, сушка, прасування:
перед пранням необхідно закрити всі блискавки і застібки. Для прання необхідно використовувати професійні пральні засоби по догляду за мембраною. Звичайний порошок засмітить структуру мембрани, і вона втратить свої властивості. Одяг з мембранних тканин можна прати без попереднього замочування при температурі 30-40С.

Прати мембранні матеріали можна і вручну, і використовуючи машинне прання в делікатному режимі. Але при цьому необхідно враховувати, що при машинному пранні вироби можуть деформуватися, блискавки і застібки зламатися, а мембрана відшаруватися і зруйнуватися. Тому обов’язково звертайте увагу на рекомендації ярликів виробника.

При пранні необхідно використовувати ополіскувач з антистатиком. Мембранні матеріали не можна кип’ятити. Не можна використовувати хімічні очищувачі (особливо ті, що містять хлор) і розчинники, оскільки вони можуть також зруйнувати мембрану. Мембранні вироби необхідно регулярно очищати. Для цього достатньо теплої води без миючих засобів і м’якої ворсистої щітки.

Мембранні матеріали необхідно час від часу просочувати. Для цього підійдуть різні спеціальні аерозолі або рідини для прання. Необхідно пам’ятати, що просочувати необхідно тільки ЧИСТІ речі, після прання або очищення. Для різних тканин можливе застосування тільки своїх засобів. Використання аерозолів і рідин для просочення може привести до незначної зміни кольору одягу.

Регулярні просочення збережуть хороші водовідштовхувальні властивості мембрани. Після прання одяг необхідно ретельно прополоскати, щоб не залишалося частинок порошку.

Категорично забороняється сушити мембранні матеріали на батареях, обігрівачах, в пральних машинах, поблизу відкритого вогню. Все це призводить до руйнування мембрани. Рекомендується сушка при кімнатній температурі в розпрямленому вигляді і бажано в горизонтальному положенні. У жодному випадку не можна прасувати мембранні вироби. Оскільки це теж спричиняє руйнування мембранного шару. Винятки становлять деякі матеріали, про цю особливість буде вказано на ярличку виробу. Ці матеріали можна прасувати теплою праскою не виходячи за рамки 100-110 градусів і лише з боку підкладки.

Зберігання: Вироби з мембранних тканин необхідно зберігати чистими. Не можна зберігати вироби разом з сильно-пахнучими речами. Наприклад, з одягом, що пахне нафталіном. Виробниками рекомендовано зберігання мембранних тканин в розпрямленому стані в сухих провітрюваних приміщеннях. Забороняється зберігання в сирому, непросушеному стані і в стислому вигляді.

Виконуючи всі ці вимоги, Ви продовжите життя улюбленій куртці або штанам, відчувши на своєму здоров’ї їх подяку.

Залиште коментар