Спальний мішок

Опубліковано 26.08.2009 у рубриці Вибір спорядження, Спальник

Спальний мішок

Cпальний мішок призначений для того, щоб захищати Вас уві сні від холоду під час походів. Але залежно від того, як мішок зроблений, які матеріали були застосовані при його виготовленні, наскільки продумана конструкція Вам буде або комфортно при вказаних виробником температурах, або ні.

Поговоримо трошки про фізіологію і процеси теплообміну.
Спляча людина виділяє від 75 до 100 Вт тепла. Для людини середньої комплекції це означає, що на квадратний метр поверхні його тіла доводиться від 47 до 55 Вт/м2 теплової енергії. Тепло, що виділяється людиною залежить від складних обмінних процесів, на які впливають стать, комплекція людини, його самопочуття і інших чинників. Наприклад, молодий, в міру угодований чоловік виробляє більше тепла, ніж чоловік старшого віку, і набагато більше жінки. Крім того, відчуття холоду більше властиво туристам-початківцям, ніж досвідченим мандрівникам. Також люди, що часто працюють на відкритому повітрі, менше схильні до переохолодження, ніж працівники офісу. Загальна тенденція така, що після досягнення 25 років звичайно люди щільної комплекції більш холодостійкі, ніж худорляві. Втрати тепла відбуваються із-за теплопровідності поверхні і циркуляції повітря, зокрема при диханні.

Як зрозуміло, чим більше тепла виділяється під час сну, тим тепліше людині усередині спальника. Або чим менш сприйнятлива людина до холоду, тим комфортніше їй при нижчих температурах. А завдання спального мішка зменшити втрати тепла через теплопровідність.

На жаль, немає універсального спального мішка, яким можна користуватися в будь-яких умовах, щоб він був легким, займав мало місця і при цьому був недорогим. Основним критерієм вибору спального мішка є його призначення, тобто в яких умовах і при яких температурах ви ним користуватиметеся.

Залиште коментар