“Червене вино” або привід для туру замками Закарпаття

Опубліковано 26.01.2011 у рубриці Замки

“Червене вино” або привід для туру замками Закарпаття

Давненько я нікуди не вибиралась. Такий собі творчий застій… зима, нікуди не хочеться, нічого не хочеться. Добре що є Марічка, яка підсовує заманливі пропозиції і провокує на поїздки :)

Цього разу вона підкинула ідеїку завітати в Мукачево на фестиваль “Червене вино”.

“На Старий Новий рік в Мукачево традиційно проходить закарпатське винне свято “Червене вино”. Фестиваль домашнього вина “Червене вино” давно став візитною карткою Закарпаття. З 1996 р. він щорічно проходить в Мукачево на Старий Новий Рік. Це якраз той час, коли вино урожаю минулого року тільки-тільки настоялось і набуло всіх своїх кращих властивостей і смакових якостей.

Цього року фестиваль зібрав 135 учасників – рекордне число за весь час проведення хмільного конкурсу. Для винарів таке свято – можливість не тільки показати свою майстерність і заробити, але і обмінятися дорогоцінним досвідом.”

Погоду прогнозували припаршиву і я навіть почала задумуватись, щоб нікуди не їхати та провести ще одині вихідні переглядаючи фільми. Але, перед тим як завітати на гізметео, я встигла підбити друзів на таку авантюру і відступати вже не було куди :)

Отож, в суботу з ранечку частина бажаючих вирушила електричкою, а ми машинкою в сторону Закарпаття. Дорога довга, чого б не поспати.
в дорозі

Вирішено було заїхати в мисливський палац Шенборнів, що в с.Карпати біля Мукачева. Так і зробили. На вході заплатили по 2 грн. і відмовились від екскурсовода.

“У плануванні будівлі самого палацу є декілька особливостей. За основу концепції побудови архітектор Грессерсон узяв астрономічний рік: споруда має 365 вікон (кількість днів у році), 52 димоходи (кількість тижнів у році) і 12 входів (кількість місяців).”
палац

“Окрасою парку є старовинний став з лілеями, зроблений у формі кордонів Австро-Угорської імперії. “
озеро

Доріжка вивела нас до “Джерела краси”.
джерело краси
А це вхід-вихід повз охоронців. Треба з залізничної станції перейти по мості і потрапляєте на територію санаторію “Карпати”, або зайти через кафе (важко не помітити цей будиночок дико-рожевого кольору ).
вхід-вихід

Поворот на Чинадієво ми успішно проїхали, тому наступним пунктом стало Мукачево. Тим більше, що підходив час обіду, а знайомий мукачівець дуже радив завітати до піцерії “Колізей” (вул. Артема, 2). І не дарма радив, дуже смачно і ціни помірні. Поївши, вирішили лишитись в цих краях до завтра, і ще раз зайти сюди на обід :)

Дальше прогулянка центральною вулицею міста до машинки і поїздка в замок Паланок.
ратуша

Погода не радує. Мряка. Дощ стає все сильніший.

Замок Паланок — на високому горбі у Мукачеві. Започаткований подільськими князями Коріатовичами (які мурували і Меджибізьку, і Кам’янецьку фортеці) у XV сторіччі, а потім хто тільки його не добудовував — трансільванці, угорці, австрійці…
Паланок

Померзли, помокли, пора і винце подегустувати. Чим ми й успішно зайнялися.

З готелями в Мукачево якось не склалося, на бюджетні варіанти так і не натрапили :) Вирушили в Ужгород, наперед забронювавши 2-місні номери класу бізнес в готелі “Інтурист-Закарпаття”. Цікаво, що клас “Економ” від “Бізнес” відрізняється наявністю телевізора і ціною в 20 грн :) Я б не рекомендувала там зупинятись, не дотягує він до “* * *” і до ціни в 200 грн. теж :)

Інтурист-ЗакарпаттяІнтурист-Закарпаття Інтурист-Закарпаття

Варто прогулятись вечірнім Ужгородом. Дуже гарно.

ялинка

Ужгород

Ужгород

Філармонія

Вранці поїхали в Ужгородський замок.

Ужгородський замок

“На замковому дворі стоїть бронзова скульптура могутнього хижого птаха, який, здається, ось-ось підніметься в повітря. У дзьобі він колись тримав шаблю, але тепер від неї залишився тільки невеликий фрагмент. Це турул (від тюркського слова тогрул, турул – сокіл) – міфічний птах стародавніх угрів, культ якої відомий з скіфських часів. Згідно стародавній хроніці, сокіл, або турул, був улюбленим мисливським птахом кочівників і його поважали настільки, що він потрапив навіть на герб знаменитого Атілли і древньоугорських князів.”

Турул

Вхід в каземати оплачується додатково – 5 грн. Невеличка кімнатка з кількома знаряддями катувань.

Каземати

Найбільше вразив і заворожив Невицький замок. Знаходиться він на відстані 12 км. від Ужгороду, поблизу с. Невицьке і Кам’яниця на лівому березі р. Уж, на вершині вулканічного походження, 260 м над рівнем моря.
Невицький замок

“Найстаріші, знайдені на сьогоднішній час письмові історичні відомості про Невицький замок датуються 1317 роком, коли його було передано у володіння італійського магната Яна Другета. Але легенди кажуть, що побудований замок вже був ще у 8ст. Задовго до приходу угрів у Придунайську низину. Повеління на його побудову дала місцева володарка “Золота діва”. В 17 ст. Замком володіла “Погань діва” кажуть що вона була сестрою Дракули. Замок було зруйновано в 1644 році Дьордьом ІІ Ракоці. І більше він не відбудовувався.”

Невицький замок

Зі стін зруйнованої фортеці – Невицького замку відкривається чудесна панорама Ужанської долини.

вид з Невицького замку

Існує версія походження назви замку. На Закарпаття часто нападали чужоземці. І звичайно вони задивлялися на надзвичайно красивих українських дівчат. Тому фортеця своїми стінами повинна була захищати дівчат, „невіст”.

Невицький замок

На останок відвідали замок у с. Чинадієво в 12 кілометрах від Мукачево.

“У XIV сторіччі барон Перені звів в цьому містечку фортецю. Будували споруду з камен., товщина стін досягала метра. Замок був захищений глибокими ровами, товстими стінами, по кутах були дві башти. Ще однією захисницею була річка Латориця. Споруду мали дві частини: південну і північну. До кожної був окремий вхід, проте парадний вхід все-таки був з півночі. Дві частини з’єднувалися між собою.

У 1657 році замок в Чинадієво сильно зруйнували війська польського графа Любомирського. А за часів Другої світової війни фашисти влаштували тут в’язницю. Сьогодні це двоповерхова споруда практично зовсім зруйнована, на першому поверсі діє музей.”

замок Чинадієво

Отака насичена видалась поїздка :)

2 Коментарів

  1. ех, то не Марічка провокує, то її провокують, а вона вже так, поширює далі :)
    а взагалі молодці, що стільки всього побачили за одну поїздку

Залиште коментар