C – матеріали та тканини

Опубліковано 8.02.2011 у рубриці Вибір спорядження, Матеріали та тканини

Ceplex

Виробник: Vaude

Мембранний матеріал, що складається з 5 шарів різної фактури: міцного нейлону, 2-х шарів поліуретану, якнайтоншого покриття спеціального складу і захисної сітки. Зовнішній шар матеріалу витримує тиск мінімум 5 м водяного стовчика. З внутрішньої сторони мембрана захищена спеціальною сіткою від стирання.

Принцип дії: плівка з великою кількістю мікропор, які, якщо їх з’єднати між собою, займають до 80% площі поверхні. На одному квадратному дюймі міститься близько дев’яти мільярдів мікропор. Кожна пора – в 20 тисяч разів менша краплі дощу, але в 700 разів більше молекули води. За рахунок цього мембрана абсолютно непроникна для дощу та снігу, але не є перешкодою для потових випаровувань тіла.

Властивості: вітро- і вологонепроникна, володіє здатністю “дихати”.

Варіанти: Ceplex Ripstop – міцніший і довговічніший варіант.

Climaway

Французька (Lafuma) мембрана аналог мембрани Gore-Tex. Використовується у поєднанні з іншими штучними тканинами в спортивному одязі.

Властивості: вiтро- і вологонепроникна, володіє здатністю “дихати”.

Варіанти:

Climaway MAX (100% Polyamide) – мембрана нанесена на синтетичну тканину, яка залишається м’якою навіть при дуже низьких температурах. Спеціальна водові дштовхуючао бробка швів робить одяг з цієї тканини абсолютно непромокаючим. Використовується в альпіністському одязі.

Climaway Classic(100% Polyamide) – мембрана, нанесена на високоякісну поліамідную тканину звичайного плетіння, утворює захист просто від поганої погоди.

Climaway Airdry (100% Polyamide) – матеріал спеціально розроблений для новітніх видів спорту (mountain-biking, high energy sports). Відрізняється підвищеною здатністю “дихати”.

Coolmax

Виробник: Dupont

Принцип дії: Завдяки тому, що волокна мають не круглу, а чотири канальну структуру, площа поверхні цих волокон на 20% більша, ніж круглих. Це приводить до поліпшення їх капілярного ефекту. Така структура швидше і краще транспортує випаровування тіла на зовнішню сторону одягу, де вони висихають.

Властивості: Одяг з Coolmax сохне в два рази швидше за одяг із звичайної бавовни. Крім того, одяг з цієї тканини відмінно вентилюється, легкий, не вбирає запахи і на 50% м’якший за бавовну.

Cordura

Виробник: Dupont

Знаменита своєю унікальною міцністю при невеликій вазі. Cordura виткана з нейлонових ниток різної товщини. Міцність матеріалу міняється в широких межах залежно від кількості елементарних ниток, використаних в плетінні. Існує також тканина Cordura Plus, в якій використовуються подвоєні елементарні нитки.

Властивості: одна з найміцніших тканин, практично не підвладна стиранню і зносу; легка, гнучка, має красивий зовнішній вигляд.

Cyclone

Гідрофільна мембрана.

Принцип дії: З метою досягнення унікального балансу між властивістю “дихати” і водонепроникністю в мембрані Cyclone використані досягнення як хімії, так і фізики. Оскільки це суцільна плівка, що не має мікропор, Cyclone непроникна для води. (витримує 10000 мм водного стовчика). Унікальність Cyclone полягає в гідрофільних молекулярних зонах вбудованих в мембрану. Коли температура і вологість усередині одягу з мембраною підвищуються і стають вищими зовнішніх, за рахунок виникаючої різниці тиску водяної пари з’являється сила направлена з області високого тиску в область низького. Молекули поту, що вільно літають, через гідрофільні зони в мембрані виводяться на зовнішню сторону мембрани, де вони вже можуть безперешкодно випаруватись.

Залиште коментар